×

هشدار

JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: /home/kalameze/domains/tmvu.com/public_html/images/img_khandaniha/img_omomi/img_retba_lake

×

توجه

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/img_khandaniha/img_omomi/img_retba_lake

دریاچه رتبا Retba یا صورتی

img retba lake

دریاچه رتبا Retba یا صورتی در سنگال و یکی از جاذبه های توریستی غرب آفریقاست. برخلاف تمام دریاچه‌‌‌ های دنیا صورتی رنگ است. این دریاچه به خاطر رنگ جالب آن مورد توجه قرار گرفته است.

 

 

به گفتۀ یکی از محققان: "زمانی که از داخل هلی‌ کوپتر به این دریاچه نگاه می‌ کردیم، به نظر می‌ رسید که قایق‌‌‌ ها روی مخلوطی از شیر و توت فرنگی شنا می‌ کنند".

 

غلظت نمک این دریاچه به حدی است که باعث شناور شدن هر شناگری در سطح آب می‌ شود. مایکل دانسون، میکروبیولوژیست و محقق در این‌ باره می‌گوید: رنگ صورتی این دریاچه به خاطر غلظت زیاد و بالای نمک در ترکیب با باکتری فعالی به نام Dunaliella Salina  است. این باکتری‌‌‌ ها در کنار نمک و با استفاده از نور خورشید، انرژی بیشتری تولید می‌ کنند و چرخه صورتی رنگ آب را به وجود می‌ آورند.

 
{gallery}img_khandaniha/img_omomi/img_retba_lake{/gallery}